Jdi na obsah Jdi na menu
 


      Obrazek

Radka Fišarová

Narodila se 19. prosince roku 1977 v Praze – Libni. V pěti letech začala zpívat ve sboru Bambini di Praga a v té době začala též navštěvovat LŠU obor zpěv a hra na kytaru. Ve dvanácti letech založila vlastní country kapelu Auris, s níž působila šest let. S kapelou několikrát vyhrála proslulou Portu, a v 16 natočila své první album Město. Při studiu na konzervatoři Jaroslava Ježka stihla nazpívat i písně k filmové adaptaci Škvoreckého povídky Eine kleine Jazzmusik a ještě prvně nakoukla do muzikálové branže díky Leathy a Crissy v české verzi vlasů (Hair). Následovala Bernsteinova Mše na Pražském Hradě a na českokrumlovské točně si zahrála Káču v Divotvorném hrnci.

Ve svých dvaceti letech, roku 1998, uspěla v konkurzu a získala svou první hlavní roli v životě, roli Evity ve stejnojmenném muzikálu, a stala se tak nejmladší představitelkou této role ve světě. Roku 2000 si zahrála v Plzeňském divadle J. K. Tyla Edith Piaf v tanečním muzikálu Edith – vrabčák z předměstí. S Edith vystupovala mimo jiné také v Divadle v Dlouhé, Mahelově divadle, Brně, Karlových Varech…a provází jí až do dnes. Představení bylo dokonce uvedeno i v několika městech v Holandsku. V návaznosti na Edith vzniklo CD s názvem Radka Fišarová zpívá Edith Piaf pod pařížským nebem.

Roku 2001 účinkovala v brněnském Mahlerově divadle jako Vypravěčka v Řeku Zorbovi a přijala nabídku na hlavní roli Baby v muzikálu Hříšný tanec, ale muzikál se nakonec nehrál. Téhož roku se zúčastnila konkurzu divadla Broadway do muzikálu Kleopatra a získala hned dvě role – titulní Kleopatru a Fulvii. V divadle ze zabydlela a zahrála si v následujících projektech. V Rebelech ztvárnila Alžbětu a ve Třech mušketýrech se představila jako královna Anna.

Mimo to zpívala s muzikálovým zpěvákem Davidem Uličníkem v recitálu ...a nejen muzikál a alternovala s Bárou Basikovou Lucrezii Borgii v Národním divadle. Zde má za sebou i několik představení opery Montezuma.

Již několik let pravidelně vystupuje s Českým klarinetovým kvartetem v komorně laděném koncertním pořadu "Rapsodie v černém". S akordeonistkou Jaruškou Vlachovou a klavíristou Vlastou Bičíkem vytvořili nový pořad francouzských písní s názvem Podívej, kvete růže.

Od října roku 2005 alternuje spolu s Lucií Bílou a Terezou Hálovou hlavní ženskou dvojroli Helenu/Editu v muzikálu Elixír života, který je uváděn v divadle TaFantastika.

Radka je také členkou správní rady Speciální školy Slunce (škola pro mentálně postižené) a vystupuje na různých charitativních koncertech bez nároku na honorář.

  

Obrazek

 

 

 

Radka s Aurisem

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 Radek Valenta

Radek Valenta,*11.2.1976 - herec

       Od osmi let zpíval a hrál v Dětském rozhlasovém dramatickém souboru. Absolvoval hudebně-dramatické oddělení Státní konzervatoře v Praze.V této bobě byl i členem skupiny ITEM,
se kterou absolvoval v roce 1992 první soustředění Brána v Lipnici nad Sázavou.

Radek Valenta hrál několik let v divadle v Mladé Boleslavi, účinkoval v pražské verzi Jesus Christ Superstar v Divadle Spirála či v muzikálu Pokrevní bratři v Paláci Blaník  Roku 2000 odjel na roční pobyt do USA. Od roku 2002 spolupracoval s Lyrou Pragensis a pražskými divadly Na prádle, Metro, AHA a Miriam. S hercem Janem Teplým ml. založil hudební skupinu Chichotaj.

            Proslavila ho zatím jediná filmová role mlynáře Jindřicha v Troškových pohádkách Princezna ze mlejna a Princezna ze mlejna 2. Hrál i titulní roli v tv. pohádce Kulihrášek a zakletá princezna a vystupuje v seriálu Ošklivka Katka.

 

 

MYDY RABYCAD

 

zofie.jpg

Žofie

Vocals

Zpěvačka a herečka, studentka Mezinárodní konzervatoře Praha, obor rockopera-zpěv (pod vedením P. Forest), působicí aktivně mino jiné také v divadle RockOpera Praha a J.K.Tyla v Plzni. Od mala vystřídala několik vynikajícich profesorů ve všech možných žánrech, od klasiky, přes folk, rock, jazz až k electro-swingu.

Už ve 14 letech odehrála několik předních českých festivalů jako např. Rock for People nebo JamRock s rockovou kapelou Standby a s orchestrem STO Jazz Orchestra dvakrát turné po USA. Na stříbrných plátnech se objevuje ve filmech Babovřesky (Z. Troška) a v novém filmu Siciliana (J. Wolf). V posledních dvou letech se nejvíce věnuje kapelám Mydy Rabycad a Christmasbrass Band.

honza.jpg

 

 

Honza

Bass

Studuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka. Za svůj hudební život vystřídal už stovky žánrů: od folkového Dua D, přes Jazzové trio v jablonecké ZUŠ, orchestr Europera, folkrockovou Kapitolu 22, grungeové Present Simple, skapunkové VeVývoji až k současnému elektronickému projektu Nèro Scartch. Kromě baskytary dokáže zahrát i na klavír, kytaru, saxofon a klarinet.

Autorsky se podílí na repertoáru MR.

 

 

nero.jpg

 

Nèro Scartch

Synthesizers

19letý multi-instrumentalista a producent působící jako bubeník na české hudební scéně už od útlého věku. Ke swingu se dostal přes Jazzové trio Emila Hradeckého, se kterým získal v roce 2007 první místo v celostátní soutěži a řadu dalších ocenění. V roce 2009 obhájil 2. místo v celostátním kole hry na bicí nástroje.

Mimo jiné má vlastní elektronický projekt Nèro Scartch a občas zahostuje v kapele Android Asteroid. Dále se zajímá o grafiku a hudbu obecně. V minulosti také působil v kapelách Break the Rules, Hromy Blesky, Jazzové trio Emila Hradeckého, H.B.Gang, Michaela Jonczy, Kapitola 22 nebo Forget Your Enemies.

Autorsky se podílí na repertoáru MR.